اوردنچر ۴ ایمپلنتی یک ترمیم بسیار باثبات و پایدار برای جایگزینی تمامی دندانهای یک قوس دندانی است. با اوردنچر ۴ ایمپلنتی دیگر برای همیشه با مشکل حرکت و لغزش دندان مصنوعی خداحافظی میکنید.

اوردنچر ۴ ایمپلنتی برای خلاف دندان مصنوعی معمولی و اوردنچر ۲ ایمپلنتی، بسیار باثبات است و به راحتی میتوانید با آن غذا بخورید.

افزایش تعداد ایمپلنتها باعث افزایش ثبات دندان مصنوعی و پیشگیری از تحمیل فشار زیاد بر لثه و تحلیل رفتن استخوان میشود اما از طرفی باید تا حد ممکن هزینه درمان را نیز کاهش داد. بنابراین با ۴ ایمپلنت میتوان هم ثبات زیاد را تامین نمود و هم هزینه کمتری در مقایسه با اوردنچرهای بر پایه ۶ ایمپلنت یا بیشتر و یا ایمپلنتهای تکی پرداخت.

برای فک بالا حداقل تعداد ایمپلنت مورد نیاز ۴ عدد است چرا که استخوان فک بالا نرمتر است.

دندان مصنوعی کامل

یکی از روش‌های پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته، دندان مصنوعی است. در صورتی که تمامی دندان‌های یک قوس دندانی و یا اکثر آنها را از دست داده باشید، متداول‌ترین روش جایگزینی آنها، دندان مصنوعی کامل می‌باشد. با این ‌حال دندان مصنوعی مشکل بزرگی برای بیماران ایجاد می‌کند و آن حرکت کردن و لغزیدن آن و حتی گاهی بیرون افتادن آن از دهان است. این موضوع باعث شده است بسیاری از بیماران در استفاده از دندان مصنوعی راحت نباشند و دائماً هنگام صحبت کردن و یا خندیدن، نگران حرکت کردن آن باشند. این مشکل باعث کاهش اعتماد به نفس و انزوای فرد می‌شود. از طرفی نمی‌توان با دندان مصنوعی بسیاری از انواع غذاها را جوید. این می‌تواند علاوه بر تأثیر بر رژیم غذایی و سلامت بیمار، کیفیت زندگی او را کاهش دهد.

ایمپلنت دندان

بهترین روش پر کردن جای خالی دندان، کاشت ایمپلنت دندان است. ایمپلنت یک پیچ تیتانیومی است که در داخل استخوان فک جایگذاری می‌شود و به آن جوش می‌خورد و به این ترتیب به عنوان ریشه دندان مصنوعی عمل می‌کند. روکش دندان یا هر پروتز دیگری که بر روی ایمپلنت می‌شود، کاملاً با ثبات و محکم است. با این حال هزینه کاشت ایمپلنت بسیار بیشتر از دندان مصنوعی است. همچنین در صورتی که استخوان فک تحلیل رفته باشد، ممکن است شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را نداشته باشید. افرادی که تمامی دندان‌های یک قوس دندانی را از دست داده ‌اند غالباً نمی‌توانند از عهده هزینه تعداد زیادی ایمپلنت تکی دربیایند. برای این افراد روش بهتری وجود دارد که از مزیت ثبات ایمپلنت و هزینه پایین دندان مصنوعی برخوردار است.

اوردنچر

یکی از بهترین ابداعات برای پر کردن جای خالی تمامی دندان‌های یک قوس دندانی، بهره بردن از ایمپلنت دندان برای تأمین ثبات پروتز است. این روش که به آن اوردنچر گفته می‌شود امروزه بسیار متداول و محبوب شده است. اوردنچر یک ‌ست کامل دندان مصنوعی است که بر روی چند ایمپلنت وصل و در جای خود محکم می‌شود.

یکی از بهترین انواع اوردنچر، اوردنچر ۴ ایمپلنتی است که با کم کردن هزینه درمانی باعث شده طیف گسترده ‌ای از بیماران بتوانند از این روش بهره ببرند. با اوردنچر ۴ ایمپلنتی تمامی محدودیتهای دندان مصنوعی معمولی متحرک (غیر ثابت) برطرف میشود.