آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ &nbps &nbps تهران ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢١٦   |   ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢٠٧  
ونیر کا یا کی (K)

ونیر کا یا کی (K)

ونیر کا یا کی (K) یک پوسته بسیار نازک می‌باشد که از مواد هم رنگ دندان ساخته می‌شود و به صورتی طراحی شده است که ...

ونیر کا یا کی (K)

ونیر کا یا کی (K) یک پوسته بسیار نازک می‌باشد که از مواد هم رنگ دندان ساخته می‌شود و به صورتی طراحی شده است که به سطح جلویی دندان‌ها چسبانده شود تا دندان را زیباتر کند.

از ونیر برای تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان استفاده می‌شود. ونیر کا یکی از روش‌های اصلاح تغییر رنگ دندان‌ها و زیبا سازی لبخند است.

 مزایای ونیر کا چیست؟

  • تراشیدن کمتر دندان: این نوع ونیر برخلاف انواع دیگر آن، نیاز چندانی به تراشیدن و آماده ‌سازی دندان ندارند چرا که ضخامت آنها بسیار کم ( 0.3 میلی‌متر) می‌باشد.
  • کم تهاجمی بودن: ونیر کا، رویکردی محافظه‌کارانه برای تغییر رنگ و شکل دندان‌هاست چرا که برخلاف روکش و سایر انواع ونیر، نیازی به تغییر شکل گسترده دندان ندارد در حالی که زیبایی آن بیشتر است.
  • بدون درد: در این انواع ونیر از درمان‌های تهاجمی استفاده نمی‌شود بنابراین برای آماده سازی دندان نیازی بی‌حس کردن بافت‌ها وجود ندارد.

ظاهر طبیعی‌تر: ونیر کا، شکلی کاملاً مشابه دندان طبیعی دارد و خصوصیات انعکاس نور در آن مشابه دندان بوده و کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد.

ویژگی‌های مهم ونیر کا

ونیر کا با استحکام زیاد، دوام بالا و خصوصیات نوری منحصر به‌ فرد شناخته می‌شود. این انواع ونیر کاملاً بدون فلز ساخته می‌شوند. جنس ونیر کا از سرامیک - شیشه فرآوری شده در حرارت بالا ساخته شده است که مقاومت و دوام آن را تا حد بسیار زیادی بالا برده است.

از جمله مزایای دیگر ونیر کا عبارت است از زیست سازگاری، عدم تأثیر بر دندان‌های مجاور، سهولت استفاده و در دسترس بودن انواع رنگها و شفافیت‌ها.

مراحل ونیر کردن دندان

  • مشاوره: ابتدا باید به دندانپزشک توضیح بدهید دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید. در این جلسه دندانپزشک دهان شما را کامل معاینه می‌کند تا مطمئن شود ونیر کا برای شما مناسب است.
  • آماده سازی و قالب گیری: دندان‌پزشک تصمیم می‌گیرد آیا دندانتان نیازی به تراشیدن جزیی دارد یا اصلا نیازی به این مرحله نیست. دندان‌پزشک از دندان و ساختارهای اطراف آن قالب‌ گیری کرده و قالب را به لابراتوار دندانپزشکی ارسال می‌کند. همچنین ممکن است عکس‌هایی از دهان شما گرفته شود.
  • انتخاب رنگ و شفافیت: راهنمای انتخاب رنگ به بیمار داده می‌شود تا بتواند رنگ و شفافیت مورد نظر خود را انتخاب کند.
  • ساخت ونیر: براساس قالب تهیه شده، ونیر در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می‌شود.
  • چسباندن ونیر: برای چسباندن ونیر ابتدا دندان تمیز می‌شود تا اتصال آن با پوسته محکم‌تر شود. سپس با استفاده از چسب مخصوصی ونیر به سطح جلویی دندان چسبانده می‌شود.
  •  

 

ونیر کا یا کی (K)

ونیر کا یا کی (K)

ونیر کا یا کی (K)