آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ &nbps &nbps تهران ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢١٦   |   ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢٠٧  
سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)

سفید کردن دندان ها (بلیچینگ)

داشتن دندان های سپید از دیر باز یکی از دغدغه های بشر بوده است و انسان در طول سالیان دراز از مواد و روش های عجیبی برای سفید کردن دندان ها بهره برده است. اوره ی موجود در ادرار، اسید نیتریک، مخلوط پراکسید و اتر و مواد مختلف دیگری مورد امتحان قرار گرفته اند. از ابتدای قرن بیستم پراکسید هیدروژن و کاربامید پراکسید به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند.

سفيد کردن دندان ها (بليچينگ) با ليزر

داشتن دندان هاي سپيد از دير باز يکي از دغدغه هاي بشر بوده است و انسان در طول ساليان دراز از مواد و روش هاي عجيبي براي سفيد کردن دندان ها بهره برده است. اوره ي موجود در ادرار، اسيد نيتريک، مخلوط پراکسيد و اتر و مواد مختلف ديگري مورد امتحان قرار گرفته اند. از ابتداي قرن بيستم پراکسيد هيدروژن و کارباميد پراکسيد به اين منظور مورد استفاده قرار مي گيرند.

امروزه و به خصوص با استفاده از دستگاه هاي ليزر سفيدکردن دندان ها به يک عمل بسيار ساده و کوتاه (حداکثر سه دقيقه) تبديل شده است. حتي افرادي که دندان هاي حساس دارند و در گذشته عمل سفيد کردن دندان ها با درد و ناراحتي (هرچند کوتاه مدت) براي آنها به انجام مي رسيد اکنون مي توانند به راحتي و بدون کوچکترين درد از اين درمان زيبايي بهره ببرند. بيماران کلينيک ما با وجود پرهزينه تر بودن، به علت زمان کوتاه درمان و عدم نياز به درمان کمکي طولاني مدت در منزل و عدم حساس شدن دندان ها بليچينگ با ليزر را به درمان سنتي سفيد کردن دندان ها ترجيح مي دهند.

سفيد کردن دندان ها

 

روش کار

به اين شکل است که ابتدا دندان ها کمي تميز مي شوند تا از عدم وجود پلاک غذايي بر روي آنها مطمئن شويم. سپس دندان ها با ژل مخصوصي پوشانده مي شوند که هم از دندان ها محافظت مي کند و هم عمل سفيد شدن توسط آن صورت مي گيرد. سپس نور ليزر بر روي دندان ها تابانده مي شود. کل زمان تاباندن اشعه 30 ثانيه با ازاي هر دندان و در مجموع 3 دقيقه به طول مي انجامد. اين روش بسيار سريع تر از روش هاي قديمي به نتيجه مي رسد و نياز به تکرار جلسات که خسته کننده هم هستند وجود ندارد. نتيجه اي که بعد از يک جلسه کار به دست مي آيد بسيار حيرت انگيز است.

 

عکس هاي زير مراحل درمان يکي از بيماران مجموعه ي درماني ما را نشان مي دهند.

سفيد کردن دندان ها سفيد کردن دندان ها سفيد کردن دندان ها سفيد کردن دندان ها سفيد کردن دندان ها سفيد کردن دندان ها سفيد کردن دندان ها