آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ &nbps &nbps تهران ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢١٦   |   ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢٠٧  
فواید ایمپلنت دندانی

فواید ایمپلنت دندانی

دلیل این که اغلب ایمپلنت دندانی اولین انتخاب و درمان استاندارد جایگزین دندان از دست رفته است و به درمانهای دیگر ارجحیت دارد

فواید ایمپلنت دندانی نسبت به درمانهای دیگر جایگزینی دندان

دلیل این که اغلب ایمپلنت دندانی اولین انتخاب و درمان استاندارد جایگزین دندان از دست رفته است و به درمانهای دیگر ارجحیت دارد عبارتند از:
 

 

 • از جهات زیادی مشابه دندان طبیعی و سالم عمل میکند.

  یک ایمپلنت دندانی ثابت و محکم، طوری جایگزین دندان از دست رفته میشود که از نظر عملکرد، ظاهر و احساس برای بیمار مشابه دندان طبیعی است. گزینه های دیگر جایگزین دندان میتوانند منجر به تحلیل استخوان شده و در خوردن، صحبت کردن، زیبایی لبخند و فعالیتهای دیگر روزمره اختلال ایجاد نمایند.

 • راه حلی بلند مدت و ماندگار است.

  دندان مصنوعی و بریجهای دندانی مرسوم تنها پنج تا ده سال دوام دارند و در صورتی که مراقبت بسیار خوبی از آنها بشود بیش از ده سال دوام خواهند داشت اما پس از آن، زمان تعویض فرا میرسد و باید جایگزین شوند در صورتی که ایمپلنت دندانی اگر چه نیاز به تنظیمات دوره ای دارد اما در صورتی که به درستی از آن مراقبت شود میتواند تا آخر عمر دوام داشته باشد و هیچ نگرانی ایجاد نکند.

 • دیگر به خاطر دیده شدن دندان مصنوعی جلوی دیگران شرمنده نمیشوید.
 • بسیاری از افراد که از گزینه های دیگر جایگزین دندان طبیعی استفاده میکنند، در حضور دیگران احساس راحتی نمیکنند و نگران دندانشان و مشکلات مربوط به آن هستند از جمله این که لبخندشان طبیعی به نظر نمیرسد یا عملکرد دهان به خاطر دندان مصنوعی محدود میشود و یا در هنگام صحبت کردن، خوردن و یا خندیدن دندانشان لق میشود و یا می افتد که این امر موجب شرمندگی شان میشود. با ایمپلنت دندانی فرد با اطمینان خاطر در روابط اجتماعی حضور پیدا میکند چون اطمینان دارد چنین مشکلاتی برای دندانهایش پیش نخواهد آمد.
 • ظاهر صورت و لبخند به صورت طبیعی حفظ میشود.

   صورت بدون وجود دندانها کمی شل شده و لبها آویزان میشوند و چهره به نظر غمگین میرسد. با ایمپلنت ظاهر طبیعی صورت و لبخند حفظ میشود.

از استخوان تکیه گاه دندانها محافظت میشود.
 •  اگر فضای دندان از دست رفته خالی بماند یا جایگزین مناسبی برای آن استفاده نشود، مشکلاتی مانند تحلیل و کاهش استخوان فک ایجاد میشود. هنگامی که دیگر استخوان از سمت دندان طبیعی حمایت نمیشود، تخریب شده و سفتی و استقامت خود را از دست میدهد. ایمپلنت دندانی تنها جایگزین دندان طبیعی است که از استخوان محافظت کرده و تولید استخوان طبیعی را تحریک میکند و مانع تحلیل آن میشود.

 • نیاز به ظرفی برای نگه داشتن دندان مصنوعی وجود ندارد.

  اگر از ایمپلنت دندانی به جای دندان مصنوعی استفاده کنید دیگر دندانتان برای همیشه در دهان خواهد بود و لازم نیست به دنبال جایی برای نگهداری دندان بگردید. دیگر لازم نیست نگران لغزیدن، لق شدن و افتادن دندان باشید. مسواک و نخ دندان در ایمپلنت دندانی دقیقا همانند دندان طبیعی استفاده میشود و لازم نیست دندان را خارج از دهان تمیز کنید.

 • به راحتی صحبت میکنید.

  دندان مصنوعی متحرک برای برخی افراد یک چالش همیشگی برای صحبت کردن است. با ایمپلنت دندانی عملکرد دهان و تکلم درست همانند دندان طبیعی می باشد.

 • میتوانید غذاهای مورد علاقه تان را با خیال راحت بخورید.

  غذاهای مورد علاقه خود را بدون نگرانی و با خیال راحت میتوانید مصرف کنید و از آنها لذت ببرید. ایمپلنت همانند دندان طبیعی راحت و محکم است و لازم نیست مانند دندان مصنوعی برای مصرف برخی غذاها نگران باشید یا احساس ناراحتی بکنید.

 • دیگر دچار پوسیدگی تاج دندان نمیشوید.

  در تاج مصنوعی ایمپلنت، پوسیدگی اتفاق نمی افتد اما باید طبق برنامه منظم به دندانپزشک مراجعه کنید و کار مراقبت و نظافت آن را هر روز به درستی انجام دهید تا لثه هایتان تمیز بماند، همانند زمانی که دندان طبیعی داشتید.

 • نگران لغزیدن دندان نباشید.

  دندان مصنوعی هنگام خندیدن، صحبت کردن، بوسیدن و غذا خوردن ممکن است از جای خود بلغزد و مجبور باشید دوباره آن را با دست در جای خود قرار دهید. ایمپلنت دندانی در جای خود ثابت است و به صورت طبیعی به استخوان فک جوش خورده است بنابراین هرگز لغزش و جا به جایی نخواهد داشت.

 •                          شکل- بریج (پل دندانی)
 • از دندانهای سالم محافظت میکند.

   در روش بریج، از دندانهای سالم دو طرف دندان از دست رفته به عنوان تکیه گاه برای ثابت کردن دندان مصنوعی استفاده میشود که این امر باعث میشود یک طرف یا هر دو طرف دندان از دست رفته، ساییده شود و در نتیجه دندانهای سالم اطراف دندان از دست رفته نیز صدمه می بینند. بنابراین در بریج دندانهای سالمی که باید از بریج پشتیبانی کرده و آن را نگه دارند خود به مرور زمان دچار مشکل میشوند اما در مورد ایمپلنت چنین نیست. ایمپلنت در استخوان فک جای دارد و کاری به دندانهای سالم اطراف ندارد. علاوه بر این ایمپلنت کمک میکند دندانهای سالم مجاور حرکت نکنند. اگر فاصله بین دندانها پر نشود، دندانهای مجاور به تدریج حرکت کرده و از ردیف خود خارج میشوند.

 • قابل پیش بینی تر از روشهای دیگر ترمیم است.

 ایمپلنت دندانی نتیجه موفق و بلند مدت دارد و نتایج آن بسیار قابل پیش بینی تر از گزینه های دیگر از جمله بریج، ابزارهای متحرک و درمان پر کردن ریشه است.