آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ &nbps &nbps تهران ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢١٦   |   ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢٠٧  
نتایج بهتر درمان ایمپلنت با لیزر

نتایج بهتر درمان ایمپلنت با لیزر

دکتر جوزف ماساد (Joseph J. Massad) متخصص بالینی در رشته پریودنتیکس در سرتاسر دنیا شناخته شده است و در مجامع بین المللی از سخنرانیهای او بهره گرفته میشود.

نتایج بهتر درمان ایمپلنت با استفاده از لیزر

درمان ایمپلنت

دکتر جوزف ماساد (Joseph J. Massad) متخصص بالینی در رشته پریودنتیکس در سرتاسر دنیا شناخته شده است و در مجامع بین المللی از سخنرانیهای او بهره گرفته میشود. دکتر ماساد توسط Dentistry Today  به عنوان یکی از ده متخصص بالینی برتر CE سال 2000 – 2009 معرفی شد و نیز جایزه انجمن دندانپزشکی شیکاگو در سال 2006 (Gordon J. Christensen Recognition Lecturer Award) را دریافت کرد.

مطلب حاضر از دکتر جوزف ماساد می باشد:

لیزر دیود برای کانتورینگ اطراف اباتمنت ایمپلنت گزینه ای عالی است به خصوص زمانی که بافت بخش نگهدارنده را پوشانده باشد.

 کاربردهای دیگر لیزر در ایمپلنت عبارتند از تراشیدن بافت نرم، برداشتن بافت بسیار متورم و ملتهب، بریدن بافتهایی که در جای نامناسبی رشد کرده اند و موارد دیگر. با لیزر امکان بسیاری از عملها فراهم میشود. با لیزر کارایی درمان بالا رفته و هزینه در بلند مدت کاهش می یابد.

درخواست استفاده از لیزر برای درمان ایمپلنت و اوردنچر روز به روز افزایش پیدا میکند.

دکتر جوزف ماساد می گویید: اخیرا مجموعه برنامه ای در انجمن دندانپزشکی امریکا در لاس وگاس و نیز همایش دندانپزشکی گریتر نیویورک داشتم.

 لیزر پیکاسویی که من همراه داشتم، در دو مورد که با مانعی در جایگذاری آخرین پروتز برخورد کردم، برنامه درمانی مرا را نجات داد.


درمان ایمپلنت

شکل- کانتورینگ لیزر در زیر اباتمنت

بافت اطراف سالکوس که در حال التیام بود زیادی رشد کرده و مانع از جایگذاری میله اباتمنت پیش ساخته میشد. این کار یک ارائه زنده در جلوی گروه دندانپزشکان در حال آموزش بود. به جای این که دچار وحشت شوم، به یاد آوردم از لیزر دیود استفاده کنم. با کمک لیزر بافت زیادی رشد کرده لثه در اطراف چند ایمپلنت را برداشتم و در مورد دیگر، بافتی که زیر یکی از میله های اباتمنت رشد کرده بود را برداشتم تا اباتمنت درست در جای خود قرار گرفته و از طرفی محیطی برای میکروبها فراهم نشود.

درمان ایمپلنت

 

شکل- بافت در زیر میله اباتمنت رشد کرده است.