آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ &nbps &nbps تهران ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢١٦   |   ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢٠٧  
ایجاد لبخند هالیوودی - فاکتورها و مولفه های طراحی

ایجاد لبخند هالیوودی - فاکتورها و مولفه های طراحی

ایجاد لبخند هالیوودی:فاکتورها و مولفه های طراحی


ایجاد لبخند هالیوودی:فاکتورها و مولفه های طراحی
 

ایجاد لبخند زیبا به فرایند بهبودی ظاهر لبخند از طریق یک یا چند عمل دندانپزشکی از جمله ونیر، باندینگ، ایمپلنت، سفید کردن دندان و غیره گفته میشود. ایجاد لبخند زیبا کاری است که شما میخواهید انجام شود.

در ساخت لبخند هالیوودی، ظاهر صورت، رنگ پوست، رنگ مو، وضعیت دندانها (از جمله پهنا، طول، شکل و ظاهر دندانها)، بافت لثه و لبها در طراحی لبخند نقش دارند. لبخند زیبا به دلایل مختلف میتواند ایجاد شود و مطابق نظر و سلیقه شخصی شما طراحی گردد. برای این کار باید مشخص کنید از چه ویژگی لبخند خود ناراضی هستید یا چه ویژگی آن را دوست دارید؟ برخی از جنبه های لبخند شما که دندانپزشک با شما بازبینی میکند و با روش دندانپزشکی زیبایی میتواند اصلاح شود عبارتند از:

رنگ دندان: پر شدگیهای آمالگام یا نقره ای را میتوان با ترمیم کامپوزیزتی رنگ دندان و با ظاهر طبیعی جایگزین کرد. سفید کردن دندان نیز میتواند رنگ دندان یا لکه های ایجاد شده در آن را بهبود ببخشد. رنگ و سایه دندان ملاحظات مهمی در ارزیابی و آماده سازی عملهای مختلف دندانپزشکی مانند ونیرهای پورسلین، تاج، بریج، باندینگ کامپوزیت و ایمپلنت هستند.

وقتی رنگ دندان را در نظر میگیرید، باید به خاطر داشته باشید که دندان تیره یا تغییر رنگ یافته ممکن است سن شما را بیشتر شان دهد. لبخند خوب متشکل از دندانهای سفید و درخشان است که ظاهر جوان و شاداب به شما میبخشند. سایه ای که دندانپزشک برای سفید کردن دندانها یا ونیرهای شما انتخاب میکند، به دقت با ارزیابی ویژه رنگ دندان، صورت و موی شما هماهنگ شده است. دندانپزشک زیبایی در پیدا کردن تعادل مناسب بین لبخند سفید و درخشانتر و حفظ ظاهر طبیعی دندان مهارت دارد.

فاصله بین دندانها و ردیف بودن آنها: دندانهایی که کج و نامرتب هستند، همپوشانی دارند یا بین آنها فاصله افتاده است را میتوان صاف و مرتب کرد. این کار را میتوان از طریق درمانهای ارتودنسی (براکت یا اینویزالاین) و ونیر انجام داد.

جای خالی دندان: جای خالی یک یا چند دندان، تاثیر منفی بر ظاهر لبخند میگذارد و علاوه بر آن موجب اشکالاتی در بایت شده و خطر پوسیدگی دندان را افزایش میدهد. جای خالی دندان را میتوان با ایمپلنت، بریج، دندان مصنوعی یا پلاک زیبایی اصلاح کرد.

تعادل و هارمونی: دندانهای ترک خورده، لب پر و نامتناسب را میتوان اصلاح کرد تا ظاهر لبخند زیبا شود. لبخند لثه ای را نیز میتوان برای بهبود ظاهر لبخند، با کانتورینگ لثه اصلاح نمود.

گونه ها، لبخند و لبهای پُر تر: صورت پیر یا بد شکل را میتوان با برخی اقدامات از جمله اقدامات ارتودنسی و یا جراحی دهان و فک و صورت بهبود بخشیده و جوانتر کرد. دندانپزشک زیبایی به دقت با شما کار میکند تا برنامه درمانی برایتان طراحی کند که دقیقا به همان چیزی برسد که شما میخواهید. این برنامه درمانی شامل روشهای ترمیمی زیبایی و عملکردی زیادی میشود که عبارتند از سفید کردن دندانها، باندینگ کامپوزیت، ونیر، تاج (کراون)، ارتودنسی، جراحی فک و صورت و دهان و کاهش لثه ای بودن لبخند.

مولفه های زیبایی لبخند هالیوودی  

علاوه بر رنگ، ردیف بودن و تعادل دندانها در ناحیه لبخند دهان (بخشی از دندانهای بالایی و پایینی که هنگام لبخند دیده میشوند)، چند ویژگی دیگری در مورد دندان و لبخند وجود دارد که دندانپزشک هنگام برنامه درمانی، ارزیابی میکند که عبارتند از:

طول دندان: طول دندان موجب جوان به نظر رسیدن شما میشود. با افزایش سن دندانها ساییده میشوند و اغلب در هنگام لبخند کوتاهتر به نظر میرسند. لبخند لثه ای نیز میتواند دندانها را کوتاهتر نشان دهد. درمان ایجاد لبخند برای دندانهای کوتاه، عبارت است از شکل دهی مجدد و افزایش طول دو دندان جلویی مرکزی به کمک باندینگ کامپوزیت یا ونیر پورسلین. اگر لبخند لثه ای دارید، دندانپزشک درمانی برایتان در نظر میگیرد که خط لثه و طول دندان را با استفاده از لیزر اصلاح میکند. همچنین در صورت لزوم میتوانید از تاج برای بلندتر شدن ظاهر دندان استفاده کنید.

طول دندان بر ظاهر کلی صورت تاثیر میگذارد مثلا دندانهای مربعی شکل و بلند برای چهره گرد باعث لاغرتر به نظر رسیدن صورت میشود.

خط لبخند: خط لبخند یک خط فرضی است که از به هم وصل کردن لبه های دندانهای بالایی به یکدیگر ترسیم میشود و به طور ایده آل باید با منحنی لب پایینی در هنگام لبخند، یکی باشد. این استاندارد لبخند را میتوان برای تعیین طول دندانهای جدید استفاده کرد.

 

نسبت دندان: دندانپزشک دندانهای شما را ارزیابی میکند تا مشخص شود آیا در نسبت صحیحی نسبت به یکدیگر قرار دارند یا نه. بیشتر افراد لبخند زیبا را به عنوان لبخندی میشناسند که دو دندان جلویی مرکزی غالب بوده و نسبت پهنا به طول آن 4 به 5 باشد. این نسبت مشخص میکند طول و پهنای دندانهای دیگری که در ناحیه لبخند قرار دارند به چه صورت باشد تا خط خنده در حالت تعادل و زیبایی قرار داشته باشد.

مشخصه ها و بافت دندان: دندانپزشک برای ایجاد لبخند از ترکیبی از عناصر زیبایی و عملکردی بهره میگیرد. دندانپزشک هنرمند میتواند تاج یا روکش را علاوه بر هماهنگی و زیبایی کلی و طبیعی لبخند و دندانها، برای ایجاد ظاهر زنانه تر یا مردانه تر، به کار بگیرد.

 

دندانپزشکی زیبیایی

 

عمر لبخند

عمل دندانپزشکی زیبایی نیاز به مراقبتهای بهداشتی منظم و مناسب دهانی و حفاظت در طول زمان دارد تا تاثیر آن حفظ شود. مثلا سفید کردن دندانها باید برای حفظ درخشندگی دندان، طی فواصلی تکرار شود. ونیر پورسلین ممکن است ترک خورده یا بشکند و نیاز به تعویض داشته باشد. باندینگ کامپوزیت دائمی، ممکن است لکه دار شده یا تغییر رنگ پیدا کند و نیاز به تعویض یا اصلاح داشته باشد. معمولا تاج (کراون) پس از 10 تا 15 سال نیاز به تعویض دارد. بهبود لبخند لثه ای نیز به مرور زمان ممکن است نیاز به تقویت و اصلاحاتی داشته باشد.

دندانپزشکی زیبیایی

دندانپزشکی زیبیایی