آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ &nbps &nbps تهران ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢١٦   |   ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢٠٧  
دستورالعمل استفاده از الاینر شفاف

دستورالعمل استفاده از الاینر شفاف

هر الاینر را باید حداقل 21 ساعت در روز استفاده کنید. برای دستیابی به نتایج بهتر باید به استفاده است الاینر طبق دستورالعمل متعهد باشید.

هر الاینر را باید حداقل 21 ساعت در روز استفاده کنید. برای دستیابی به نتایج بهتر باید به استفاده است الاینر طبق دستورالعمل متعهد باشید. برای اطمینان از مدت زمانی که باید الاینر را در دهان بگذارید، با دندانپزشک خود صحبت کنید.

در حالی که الاینر در دهان قرار دارد چیزی نخورید. همچنین در این شرایط نباید نوشیدنی‌های شیرین (به جز آب ) مصرف کنید چرا که احتمال پوسیدگی دندان افزایش می‌یابد. از استعمال دخانیات پرهیز نمایید چرا که منجر به استهلاک زودتر اعلام می‌شود.

توصیه می‌شود اولین مرتبه الاینر را شب هنگام استفاده کنید.

الاینر شفاف

اطمینان حاصل کنید که الاینر را به درستی استفاده می‌کنید. هنگامی که الاینر را در دهان می‌گذارید حتماً الاینر فک بالا را برای دندان‌های بالا و الاینر فک پایین را برای دندان‌های پایین بگذارید.

هنگامی که برای اولین بار الاینر را استفاده می‌کنید ممکن است در ابتدا کمی احساس فشار در دندان‌ها، احساس فاصله بین الاینر و دندان‌ها و یا نامتناسب بودن الاینر برای دندانهای عقبی شما را اذیت کند. فشاری که الاینر به دندان‌ها اعمال می‌کند در هر ست الاینر متفاوت است. علت آن این است که هر ست به نحوی ساخته شده است که حرکات متفاوتی نسبت به ست پیشین ایجاد نماید. مطمئن باشید این ناراحتی اندکی پس از شروع استفاده از این وسیله برطرف می‌شود. برای کاهش فاصله اولیه بین الاینر و دندان‌ها، می‌توانید حرکاتی مانند جویدن انجام دهید مثلاً در حالی که الاینر در دهان تان قرار دارد گاز بگیرید. این کار به خصوص ظرف 24  ساعت اول کمک زیادی می‌کند.

احتمالاً بزاق دهان در داخل الاینر جمع می‌شود و گاهی اوقات بخار نفس ممکن است در الاینر دیده شود. ممکن است ظرف چند روز اول با هر یک از این مشکلات مواجه شوید اما خیلی زود مشکل برطرف می‌شود. لازم به ذکر است که استفادة پیوسته از الاینر اهمیت بسیار زیادی دارد تا هر چه سریع تر به آن عادت کنید و ناراحتی های ناشی از استفاده از آن ظرف مدت کوتاهی برطرف شود.

اگر احساس ناراحتی شدید یا درد تیز و مشخص در هنگام استفاده است الاینر داشتید فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

در دوره درمان در مواردی که به هر علت الاینر را استفاده نمی‌کنید، دندان‌ها ممکن است به موقعیت پیشین خود باز گردند. اکیداً توصیه می‌کنیم تمام مدت طبق دستور دندانپزشک خود الاینر را استفاده کنید. در صورتی که هر مشکلی برایتان ایجاد شد لطفاً سریع تر با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

اگر به عنوان بخشی از فرایند درمان لازم است کمی سطوح بین دندانی تراشیده شود، توصیه می‌شود از خمیر دندان حاوی فلوراید زیاد به صورت مرتب و روزانه استفاده کنید.

پس از پایان استفاده از الاینر باید از نگهدارنده ارتودنسی یا ریتینر استفاده کنید تا جلوی بازگشت دندان‌ها به موقعیت پیشین گرفته شود و دندان‌ها در موقعیت جدید تثبیت شوند. ریتینر غیر ثابت (متحرک) به شما داده می‌شود که باید آن را حداقل 6 تا 12 ماه به صورت شبانه استفاده کنید. در مورد نحوه دقیق استفاده از آن دندان‌پزشک شما تصمیم ‌گیری می‌نماید. همچنین ممکن است لازم باشد ریتینر ثابت یا دائمی استفاده نمایید. دندانپزشک ریتینر ثابت را به پشت دندانهای جلویی می‌چسباند. به این ترتیب هنگامی که دهان خود را باز می‌کنید ریتینر دیده نمی‌شود و اصلاً در معرض دید قرار ندارد و هیچ مشکلی برای جویدن، صحبت کردن و تمیز کردن دهان ایجاد نمی‌کند. ریتینر ثابت معمولاً پس از یک سال برداشته میشود.

 

نکته مهم

در صورتی که الاینر خود را گم کردید تا زمانی که به دندانپزشک خود مراجعه کنید از ریتینر قبلی یا بعدی خود استفاده نمایید.

در آوردن و گذاشتن الاینر

در آوردن و گذاشتن الاینر

برای گذاشتن هر الاینر با ملایمت الاینر را ابتدا در دندانهای جلویی بگذارید و سپس با فشار ملایم نوک انگشتان خود آن را روی بقیه دندان‌ها جای دهید. مطمئن شوید الاینر در جای درست خود قرار گرفته و محکم شده است.

برای در آوردن الاینر، ابتدا از دندانهای عقبی شروع کنید و با استفاده از نوک انگشتان خود الاینر را ابتدا از یک طرف و سپس از طرف دیگر دربیاورید.

از هیچ شیء خارجی برای در آوردن الاینر استفاده نکنید.

پس از این که الاینر را درآوردید، آن را به خوبی بشویید و آب اضافی آن را بگیرید و آن را در جعبه خود بگذارید.

مراقبت از الاینر

مراقبت از الاینر

هر مرتبه که می‌خواهید الاینر را در دهان بگذارید و یا پس از این که آن را در آوردید آن را خوب تمیز کنید.

توصیه می‌شود از قرصهای تمیز کننده دندان مصنوعی برای تمیز کردن الاینر استفاده کنید.

می‌توانید با استفاده از مسواک الاینر را تمیز کنید. توصیه می‌کنیم از دو مسواک جداگانه برای تمیز کردن الاینر و دندان‌های خود استفاده کنید.

پس از تمیز کردن، خمیر دندان را با آب بشویید. الاینر را کامل خشک کنید و آن را در داخل جعبه مخصوص خود قرار دهید.

هر بار پس از صرف غذا و پیش از قرار دادن الاینر در دهان، دندان‌های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.

نمونه کار های مرتبط