Warning: session_start(): open(/opt/alt/php71/var/lib/php/session/sess_d7af6255ecc3f2a2606b4897228104e7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/shafagos/public_html/protected/configs/config.php on line 7

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /opt/alt/php71/var/lib/php/session) in /home/shafagos/public_html/protected/configs/config.php on line 7
شکاف لب و کام
آمل ۰۱۱-۴۴۲۳۴۵۰۲ &nbps &nbps تهران ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢١٦   |   ۰۲۱-٢٦٣٠٩٢٠٧  
شکاف لب و کام

شکاف لب و کام

دندانپزشک کودکان، متخصصین ارتودنسی و جراحان فک و صورت مسئول مستقیم مراقبت‌های دندانی- فکی این بیماران می‌باشند.

 

شکاف لب و کام از شایع‌ترین نقایص دهانی- صورتی است که مورد توجه محققان قرار گرفته‌است. درمان شکاف لب همراه با شکاف کام و یا بدون آن، انجام جراحی‌های متعدد، گفتار درمانی و درمان‌های ارتودنسی و دندانی را بخصوص در ۱۸ سال اولیه عمر می‌طلبد. ارائه اطلاعات لازم به والدین این کودکان و انجام درمان‌های پزشکی- دندانپزشکی به هنگام، می‌تواند در بهبود وضعیت بسیار مؤثر باشد.

دندانپزشک کودکان، متخصصین ارتودنسی و جراحان فک و صورت مسئول مستقیم مراقبت‌های دندانی- فکی این بیماران می‌باشند. رابطه قوی بین تعداد و شدت مشکلات دندانی با نوع و شدت شکاف وجود دارد. مراقبت‌های دندانی پیشگیری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا اکلوژن دندانی دست نخورده کودک، بخصوص در ناحیه شکاف، پایه‌ای برای درمان‌های ارتودنسی و جراحی بعدی محسوب می‌گردد.

 

 

بیماری که تصاویر درمان آن در ذیل آورده شده است خانمی ۲۱ ساله با سابقه شکاف کام و لب که تحت جراحی قرار گرفته است. به دلیل این بیماری بیمار به طور مادرزادی دندان پیشین سمت راست خود را نداشه است.

 

 

 

 به دلیل جراحی حساس و پیچیده امکان قراردادن ایمپلنت تا ۲ سال اینده وجود ندارد و شکایت اصلی بیمار بی دندانی در آن ناحیه و درخواست او اصلاح فرم لبخند او بود.

با توجه به این شرایط تصمیم گرفته شد قالبگیری توسط اسنکر TRIOS  انجام شود چرا که قالبگیری سنتی احتمال باز شدن مجدد شکاف فک بالا را زیاد می کرد.اسکن به خوبی و بدون ایجاد اذیت برای بیمار به شکل زیر انجام شد .

 

 

 

 

 فایل اسکن به کمپانی K Line Europe  در آلمان ارسال گردید و پس از سه هفته کار به شکل زیر تحویل بیمار شد .

این درمان بدون کوچکترین تراش بر روی دندانهای بیمار صورت پذیرفت .

 

 

 

 

 

نمونه کار های مرتبط